top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Meridiánové masáže dle W. Penzela

Datum

Listopad 2023

Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel nebo ve zkratce APM nach W. Penzel). APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů.

INDIKACE
Pro masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické oddělení k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou. Proto zde můžeme nahlédnout do indikačního listu pro akupunkturu, kterou doporučila světová zdravotnická organizace (WHO):

- onemocnění respiračních cest
akutní sinusitida, akutní rhinitida, onemocnění z nachlazení, akutní tonsilitida, akutní bronchitida, astma bronchiale
- oční onemocnění
akutní konjunktivitida, centrální retinitida, myopieu dětí, katarakta
- onemocnění ústní dutiny
bolesti zubů, bolesti po extrakci zubu, gingivitis, akutní a chronická pharyngitis
- onemocnění gastrointestinálního traktu
esophagus a kardiospasmus, singultus, gastroptóza, akutní a chronická gastritida, hyperacidita žaludecní, chronický ulkus duodena, akutní achronická colitida, akutní bakteriální dyzentérie, obstipace, diarhoe, paralytický ileus
- neurologická a ortopedická onemocnění
Bolesti hlavy, migréna, neuralgie trigeminu, paréza nervi facialis, parézy po cévních onemocněních mozku, periferní neuropatie, poliomyelitida, neurogenní dysfunkce močového měchýře, enuresis nocturna, interkostální neuralgie, syndrom rameno-ruka, periarthritis humeroscapularis, tenisový loket, ischialgie, lumbalgie, revmatoidní artritida.

bottom of page